Šachový klub Ústí nad Orlicí

Lepšíme se!

Aby ani céčko nezůstalo zahanbeno bez reportáže, tak jsem se rozhodla využít pár minut volna a stručně dnešní zápas s Chocní zhodnotit. K letošnímu třetímu utkání jsme se sešli v celkem silné sestavě, ze základu chyběli jen Martinové Čech a Dudla, ale myslím, že Vojta s Vítkem si už zvykli, že ačkoliv jako náhradníci jsou jen napsaní.

Na nádraží jsme se v 9:15 potkali jen čtyři, tak jsme doufali, že zbytek týmu nějak dorazí. Vlak měl jen 5 minut (což zrovna dneska byla světlá výjimka…ty výluky se množí jakou houby po dešti), s přehledem jsme dorazili chvilku před 10 hodinou, setkali se zbylou půlkou a mohli tedy vesele začít, v ne zrovna přetopené hrací místnosti…já se třeba většinu utkání vyhřívala u topení a koukala, jak už nám venku hezky sněží…

Z partií jsem tentokrát moc neviděla, ze začátku jsem se musela soustředit na vlastní, jelikož soupeř v podstatě blical, jako obvykle jsem netušila, do jakého zahájení jsem se dostala, tak jsem se držela jednoduchý pravidel – obsadit centrum, vyvinou si figurky, uklidit krále a ono to nějak dopadne. Můj hlavní cíl byl si jako obvykle nenaletět ve 20 tazích.

Než jsem se stihla vůbec vyvinout, Vítek mi už hlásil, že Vojta má figuru a jako obvykle skončil první…naštěstí s cenným bodem. Chvíli po něm vyhrál i Vítek, který zaútočil na krále a soupeř už nedokázal krýt mat. Neuběhlo ani dalších dvacet minut a už jsme díky Tomáši Mastnému vedli 3:0, lépe si poradil s koncovkou, vyměnil věže a díky aktivnímu králi došel pěšcem do dámy jako první!

Náš kapitán Pavel Kylar mezitím zkušeně přidal půl bod, 3,5-0,5 už vypadá opravdu nadějně, snad ten bod někde urveme. Pan Taslar nestál špatně, já s Víťou K. jsme remízu drželi. No ale mezitím, pan Taslar si nevšiml zisku figury, čehož pan Janeček využil a posbíral mu nějaké pěšce a jako jediný choceňský hráč dokázal zvítězit.

Už nastal čas se trochu bát, jestli vůbec dokážeme ten bod přidat. Naštěstí můj protivník pan Marinov udělal hrubku, já získala 2 pěšce a vyhranou koncovku jsem po dlouhé době vyhrála! Tím pádem bylo rozhodnuto, první šachovnici skončili smírně a vlaková posádka spěchala na vlak, dohrával už jen pan Minařík koncovku s figurou víc, kterou asi musel dát za soupeřova volného pěšce a partie skončila remízou.

Vyhráváme tedy 5,5 – 2,5, ještě o půl bodu vyšší skóre než minule a připisujeme si tedy druhou výhru a boj o záchranu vypadá hned lépe!