Šachový klub Ústí nad Orlicí

A jak to jednotliví hráči bowling teamu Ústí C kouleli?!

Ku správnému hodnocení sezony náleží i kádrový posudek jednotlivých členů mančaftu. Jeden takový si dovolím a doufám, že mi nikdo z kluků nerozbije hubu 🙂 Snad ve snaze o trochu odlehčené pojetí neslevím z (alespoň částečné) objektivity…

Petr Mareš (ELO 2050, výsledek 3/7, průměr soupeřů 1939, výkon 2027)

Jména jako Kotva, Tomáš Pokorný, Petráž nebo Černý budí respekt, Petr ale se svou sezonou v céčku asi úplně spokojen nebude. Zatímco v áčku mu to tam padalo v podstatě ve všech případech, o soutěž níž už tolik ne. Hodně nad plán byla ale jen prohra s Mertou z Dolní Čermné, jinak odváděl náš lídr solidní výkony. A na jeho nepřehledné močálovité šachy je pořád radost koukat, jen kdybych jim někdy aspoň trochu rozuměl 🙂

Jan Smola (ELO 1851, výsledek 3,5/5, průměr soupeřů 1822, výkon 1863)

Na dvojce se Smolda točil s Pavlem Kylarem, druhý jmenovaný toho odehrál podstatně víc, i když bodově na tom zkušení harcovníci byli nakonec stejně. Honza hrál solidní šachy a když musel, zabral. Copak proti Žamberku C, ale hlavně černými ve velkém stylu přejel Michala Mertu a velkou měrou se tak zasloužil o porážku Dolnočermenských v utkání pravdy. Smolda ELO dvakrát neřeší, ale za pár plusbodíků se určitě zlobit nebude 🙂

Pavel Kylar (ELO 1916, výsledek 3,5/9, průměr soupeřů 1904, výkon 1898)

Co říct k našemu Vatovi? Zažil smolnou sezonu, ale vážně netuším, co bych mu vyčítal, hrál zodpovědně, pro mančaft. Určitě jej nahlodala už nečekaná porážka s českotřebovským Flosem v prvním kolem, po níž se sice Pavel hezky polepšil ve Svitavách, ale pak to zas nějak nebylo ono. Nechtěl bych být v jeho kůži, kdy hraje dlouhatánské partie proti velmi kvalitním soupeřům typu Urbáška či Solila a po vyčerpávajícím boji a statečném výkonu musí složit zbraně. Na druhou stranu ubránil těžké váhy typu Kristýny Stodolové nebo Davida Výprachtického, což bych já asi nedokázal. A v posledním kole pěkně vygumoval nepříjemného Miloše Papáčka, takže nějaké klady bychom na výsledku 3,5/9 a ztrátě 19 ELO bodů určo našli.

Jan Pokorný (ELO 1909, výsledek 8/10, průměr soupeřů 1773, výkon 1927)

Před touhle sezonou, po dvou protrápených letech á la hrůza hrůz, jsem chtěl figurky zahodit. No a pak si řekl, že si zahraju nezávazně dvě, tři partie za céčko, aby se neřeklo a kluci mě ještě vzali na pivo. Nakonec jich bylo deset a koukaje na výsledek, musím se nehorázně tlemit. Asi můj nejlepší výsledek za družstva! Do Vánoc luxusních 4/4, žel po Silvestru to začalo trochu drhnout (Miloš Jerman, Karel Kacálek a Láďa Šilar remízku pohlídali, se Sojmou jsem trestuhodně vyhodil vyhranou pozici a mužstvo obral o výhru v utkání), nicméně vše se nakonec v dobré zvrátilo. Nakoply mě černé figury v Kunvaldu a Jablonném, obou výher z konce kápédvojky si cením nejvíce, partie jsou z jednoho kusu. Celkově?! No spokojenost! A ještě možnost psát reportáže a fotit, no bájo 🙂

David Kameník (ELO 1832, výsledek 6,5/10, průměr soupeřů 1693, výkon 1826)

Dejv, náš kapitán, měl ospalý úvod sezony. Proti Třebové nevímproč ani nenastoupil, ve Svitavách po dost nepřesvědčivém výkonu prohrál. Potud kritika. Dál mohu dodat jen: výborné výkony, spolehlivé šéfování mančaftu a hezký výsledek +3, jenž znamená pouhých 6 bodíků dolů. Nejvíce se mi líbila Dádova výhra proti Moravské, kdy rozbil soupeře efektní obětí kobyly. Jinak Dejvovy šachy komentovat nemohu, neb se v nich nevyznám a za šachy je místy nepokládám 😀

Jan Mareš (ELO 1706, výsledek 6/10, průměr soupeřů 1698, výkon 1729)

S Dejvem má společný jen ospalý úvod sezony, v prvním utkání prohra a ve Svitavách remíza. Poté ale junior Jenda vsadil na trpělivost (lepší půlka než nulka), která se nevylučovala s podnikavostí. Do konce soutěže již neokusil hořkost porážky, dvakrát nachytal soupeře ve vídeňské a v Jablonném na závěr sezony vypotil výhru s pečetí vítězství a šestého místa.

Nejmladší z Marešů je dle mého mínění velkou nadějí ousteckého šachu, poctivý přístup a chuť přemýšleť jsou těmi nejlepšími předpoklady. Přeji mu hodně výher podobných té, kterou vyválčil o soutěž výš proti České Třebové s panem Kotvou. Holt táta se musí pomstít 🙂

Petr Jániš (ELO 1652, výsledek 4/11, průměr soupeřů 1662, výkon 1617)

O co tišší hráč, o to bouřlivější šachy. Petr jako jediný céčkař odehrál sakumprásk celou sezonu a s „volfovskými“ remízkami si dvakrát netykal, podepsal všeho všudy dvě. Nul bylo sice víc než jedniček, některé vyloženě smolné (Polička B, Žamberk B), ale právě bojovnost, jíž Petr oplývá, je předpokladem pro další výkonnostní růst. Nejvíce se mi líbila jeho partie proti Dolní Čermné, která ukázala, že i po e4 e5 může černý hrát na výhru 🙂 Soupeře úplně nemilosrdně rozmlátil útokem, radost pohledět! Takže z výsledku 4/11 netřeba věšet hlavu, to prostě k šachu patří.

Tomáš Kodytek (ELO 1657, výsledek 1/6, průměr soupeřů 1557, výkon 1586)

Tom je taková klidná povaha, na které člověk ani smutek nepozná (já a Sergej jsme v jeho věku leda vyváděli :-). Přitom právě on byl asi největším smolařem céčka. Bojoval, nehrál špatně, ale herní praxe přeci jenom ještě chybí, což se projevuje zejména v koncovkách a někdy také během úvodních tahů. Chce to jít dál a hlavně šachům něco dát. Vůbec bych juniorskému triu Mareš, Jániš, Kodytek, ale i dalším (Kapoun, Kubišta, John atd.) doporučil třeba některý z pardubických openů, aby se o prázdninách řádně omlátili. Co vy na to, kluci?

Bohumír Glembek (ELO 1736, výsledek 0,5/1, průměr soupeřů 1715, výkon 1736)

Na delší komentář není moc materiálu, tedy jen stručně. Bohouš odehrál jedinou partii proti Moravské a nezklamal, černými trpělivou hrou uhrál remízu. Netřeba dodávat, že od tak zkušeného a lidsky rovného člověka se my mladší máme sakra co učit…

Karel Taslar (ELO 1675, výsledek 4/9, průměr soupeřů 1552, výkon 1645)

Stabilní článek naší sestavy, spolehlivý hráč. Z kraje sezony to byla bída herně i výsledkově (bod ze čtyř možných), 3/5 z druhé půlce ale působí už o poznání lépe. Nejlepší partii předvedl v Kunvaldu, kde se soupeřem docela solidně vytřel šachovnici!

Jaroslav Víglaský (ELO 1317, výsledek 3/6, průměr soupeřů 1481, výkon 1337)

Jarda mi udělal radost! Ratingově silnějších soupeřů se nelekal, hrál aktivně, po svém. Stačilo to na padesát procent a přípis dvaceti bodů, to fakt není málo. Blýskl se dvakrát: poprvé, když proti Moravské parádně zaútočil černými, podruhé v utkání s Lanškrounem, kdy si připsal skalp Standy Pally! ELO 1317 je velmi zkreslující, reálně vidím Jardu tak na 1600. Navíc zkouší černými Svešnika, pročež s Holym souhlasně mručíme 🙂

Ladislav Kubišta (ELO 1662, výsledek 1/2, průměr soupeřů 1666, výkon 1663)

Láďa hrál letos převážně za déčko, takže o soutěž výš nakoukl jen dvakrát. V Poličce vstal z mrtvých a vyhrál pozici, která byla odhadem dvacetkrát na ročník. V Žamberku hrál s Milošem Mazurou, což je soupeř trochu jiného levelu. Takže padesát procent a bodík plus je dobrý výsledek.

Petr John (ELO 1545, výsledek 0/1, průměr soupeřů 1922, výkon 1543)

V Žamberku hrál s dr. Zámečníkem, jenž by mohl být bez přehánění jeho pradědečkem. Žamberák přes svůj pokročilý věk pořád hodně umí, takže o výsledku nemá cenu diskutovat…

Tolik tedy mé hodnocení, kluci, co vy na to? Těším se na plodnou disku pod článkem!

2 thoughts on “A jak to jednotliví hráči bowling teamu Ústí C kouleli?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *