Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Poprvé v základu

Vzhledem k tomu, že zuřivý reportér už není tak zuřivý, tak se tentokrát zhostím rychlého zhodnocení já. V neděli nás čekal soupeř z Dolní Čermné, dokonce jsme poprvé v sezóně nastoupili v základu, šli jsme si pro tři body!

Kanár se nakonec nekonal, ale o výsledek jsme se obávat nemuseli. Jarda Volf soupeře nelámal a půlil, pak vyhrál kapitán (ostatně jako téměř pokaždé), získal věž a porazil mladého Málka. Další bod v náš prospěch připsal se starším Málkem Pavel Kylar. Vedeme 2,5 a kromě mé šachovnice je všude výrazný elový rozdíl.

Na šachovnicích to už ale tak nevypadá. Svoji pozici jsem hodnotila jako nejasnou, Vítek Kapoun někde přehlédl pěšce, koncovku se dvěma jezdci nakonec udržel. Mezitím půlil také Honza Smola (jeho pěšci se téměř neohroženě blížili k polím proměny, ale nakonec soupeřova šachující dáma byla neoblomná).

Stav tedy 3,5-1,5, čekalo se, kdo přidá rozhodující bod, já jsem přeskládala své věžky nejdříve na áčko, pak na céčko, zamanévrovala dámou, vytvořila si volného pěšce a soupeř musel kapitulovat, o třech bodech rozhodnuto.

Petr Mareš získal figuru a zvýšil na 5,5-1,5, na konečných 6,5-1,5 upravil Petr Jániš, který získal 2 figury a věž za dámu a soupeřovi nedal šanci.

V tabulce se s přehledem držíme na 4. místě, 3. Letohrad je před námi už o 4 body. Žamberk si jde zřejmě suverénně za postupem do KPI.
2 thoughts on “Poprvé v základu

  • Honza Pokorný napsal:

    Zuřivý reportér už jen s radostí pozoruje lepšící se oustecké mlaďáky 🙂
    Ukázky z partie jsou moc hezké, pro trénink jak vyšité – aktivní hra na obou křídlech, vytváření slabin, centralizovaný jezdec, volný sloupec… prostě paráda!

  • Pavel Holásek napsal:

    Pěkný. Vypadá to jako zdlouhavá práce, ale jednobrankovka od začátku do konce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *