Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Tenkrát v Mistrovicích

1. kvalifikace KP mládeže kat. H+D16, H+D14, Mistrovice, 18. 11. 2017

Už je to zas dávno. Do Mistrovic nás většinu vzal pan Kobr, ze Třebové dojeli Leksovi. Výsledky na chess-results.

V šestnáctkách Verunka a Soňa, obě usilují o finálovou osmičku. Verunce se v Mistrovicích daří (na jaře tu excelovala v KP v rapidu); ve třetím kole porazila Zemana, v pátém největší konkurentku Pilnou, trochu jí nahrál los, prohrála jen s Novotným a Jarešem, skončila třetí před borci jako Zeman a Pavlíček, dosáhla 5/7 a výkonu 1714, samozřejmě první dívka. Soňa poprvé v šestnáctkách hrála zhruba to svoje, mrzet  ji může půlka v prvním kole se slabším hráčem, to švýcar neodpouští; porazila slabší, prohrála se Zemanem a Jarešem, 4/7,  10. místo, 4.dívka (na druhé místo zezadu vyletěla Bára).

Ve čtrnáctkách pět našich zástupců, nikoho silného nemáme, nejlepší z našich tam je Matěj patřící ještě do dvanáctek. Zahrál si silný turnaj, slušné partie, v prvních pěti kolech prohrál jen se Stočkem, pak ho zařízl los, když mu po prohře s Roubem naložil Ďuriančíka. 4/7, bodově se tak na něj dotáhli Domča s Tomášem Macanem, kteří mi svým výkonnostním vzestupem udělali velkou radost, vždyť Domča nechodí na kroužek a Tomáš patří do mladší kategorie, přitom tady skončili v první půlce, Domča s výkonem 1213, Tomáš 1131 (potvrdil tím 4.VT, kterou získal už předtím ve Svitavách). Na třech bodech skončil Mot, který po výhře v prvním kole dostával tři kola silné hráče, a Markétka, která už by měla dělat víc bodů, čtrnáctky jsou totiž její kategorie (spolu s Domčou a Adamem, který tam tentokrát chyběl).

V obou kategoriích se ukázaly dívky, které se mezi klukama rozhodně neztrácejí. (Když jsem viděl, jak Pejřimovská hraje na pár vteřinách náročnou věžovku, docela jsem žasl.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *