Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Sezona týmu pomalu končí

Poslední domácí zápas nás svedl dohromady proti Městečku Trnávka. Dlouho to vypadalo, že bychom nastoupili v základní sestavě, ale v neděli ráno k autu nakonec místo Veroniky Holáskové přišel její bratr Tomáš. Sledovat partie jsem moc nestíhal, protože jsem se zase snažil napravit své chyby v partii.

Ale vím, že kromě mě, který dal v partii zadarmo jezdce a pak mu nevyšel útok na krále a do konce partie se to už nezlepšilo, začal po zahájení ztrácet nějak figury i Tomáš. Ale hrál až do konce, kdy si soupeř postavil z jednoho z mnoha pěšců dámu a zmatil ho. Držel se ale pěkně.

Vepředu to vypadalo klidně. Ale pan Mastný na trojce nepřetlačil soupeře a ten mu nakonec chytil do vazby věž před králem. Když jsem dohrál i já a stav byl jasný 0-3, tak se najednou dohrálo i na prvních dvou šachovnicích. Pan Smola to měl prý horší, ale dostal se z toho a vyhrál. A Veronika Šmajzrová se domluvila se soupeřem na remíze.

Konečný stav je tedy 1,5-3,5. Příště nás čeká poslední zápas, jedeme do Němčic. Děkuji všem za účast, gratuluji k výsledkům na prvních dvou šachovnicích a těším se na příště.

2 thoughts on “Sezona týmu pomalu končí

  • Jiří Švec napsal:

    Není se vůbec za co omlouvat, já děkuji za takové pěkné a efektivní řešení náhlé změny. A ať se Verča brzo uzdraví!

  • Pavel Holásek napsal:

    Je mi líto, že Verunka přišla s nevolností tak pozdě, mohl dostat šanci někdo kvalitnější. Tohle byl záskok na poslední chvíli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *