Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Holky z gymplu ovládly okres

Přebor družstev škol v šachu, okresní kolo, Lanškroun, 4. 12. 2018

Na školách jsme byli favority. Lanškrounská družstva jsou roztříštěna do více škol, celou sestavu s ratingem měl už jen Klášterec.

No a předpoklady jsme potvrdili. Nebylo to úplně bez kazu, s nulou jsme to zvládli jen třikrát, někdy při nás stáli všichni svatí (třeba když Markétka v prvním kole s dámou míň spadla a ještě stihla materiál srovnat a matit). Ale vyyhráli jsme všechny zápasy, na skóre, které rozhodovalo, se nám nikdo nepřiblížil, vítězství a postup do kraje zcela po zásluze.

Přitom mají všechny hráčky výrazné rezervy. Uvědomil jsem si, že ani jedna nebyla letos v Harrachově. Verunka hrála šachy po delší době, Kačka už závodně vůbec nehraje (když nepočítám jednotlivé záskoky za céčko), Domča praxi má, ale na kroužek nechodí, Markétka tam chodí, ale moc jí to nejde. Takže kde bychom mohli být za optimální konstelace …

Můžeme tedy slavit. Po deskách Veronika Holásková 7,5/9 s docela silnými soupeři, Kateřina Dudlová 8,5/9, Dominika Šmajzrová 8/9, Markéta Holásková 7,5/9, celkem 31,5/36, 9 zápasových vítězství, 1. místo.

Stejně jako vloni je kuriozitou, že jsme v týmu neměli jediného luka. Ještěže nejsou povinní!

Výsledky na chess-results.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *