Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Gympl stále plný šachu

Vánoční turnaj Gymnázia Ústí nad Orlicí, 17. 12. 2018

Další ročník odpočinkového turnaje hraného crazy tempem 2 x 10+2 na 9 kol. Početní rekordy tentokrát nepadly, hravé maturanty zatím nikdo mladý nenahrazuje, ale i tak slušných 37 účastníků, nejvíc tradičně z 8.B (13), kde šachy popularizují Vašek s Vítkem, a ze 6.B (10), kam chodí Verča s Míšou.

Materiál dodal Martin Šmajzr, Swiss-Manager měla na starosti hlavní rozhodčí Veronika Šmajzrová, drobné ceny platí SRS.

Zatímco vloni Vaškovi ujel vlak, takže se s bodovým handicapem už do čela nevytáhl, letos mu opět ujel vlak a ten další měl zpoždění, takže z toho byly dva body ztráta. Přesto předvedl stíhací jízdu a dosáhl 100% bodového zisku, když otočil dramatické závěry partií se mnou i s Vítkem, a předním pomocným hodnocením nebyl Buchholz …

Vyhrál jsem to teda, když mě o půlku připravil ještě Vojta. Druhý byl Vašek, třetí Vojta, který se mu vyhnul, čtvrtý Vítek, který Vojtu porazil.

Prvními třemi dívkami byly podle očekávání Verča Šmajzrová, Katka Dudlová a Domča Šmajzrová (Verunka nehrála). Poslední dvě byly také nejlepší z malého gymplu, třetí pak Markétka, kde jsou další?

Z amatérů skončil nejlépe šestý Adam Kraj, sedmý Denis Žaba a devátý Jan Kleisl (ten teda kdysi hrával, ale to už je dávno).

Fotky snad ukazují něco z atmosféry, kde se ozývají výkřiky překvapení, někteří nedokáží matit věží, zatímco Vašek to zvládne i šesti jezdci!

Výsledky na chess-results.

 

 

2 thoughts on “Gympl stále plný šachu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *