Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Hodně (staro)nových soupeřů

nás čeká v příštím ročníku 2. ligy. Dnešní schůze rozšířené STK rozhodla, že našimi soupeři v sezóně 2012/2013 budou: Hradec Králové, Chrudim, Polabiny, Rapid Pardubice, Vysoké Mýto, Rychnov n. Kněžnou a nově Česká Třebová, Náchod, Šumperk, Velké Losiny a Olomouc. Kompletní schválené rozdělení družstev je následující (teoreticky by mohlo ještě dojít ke změnám, kdyby se někdo z oprávněných účastníků nepřihlásil):

Rozdělení družstev 2. ligy

6 thoughts on “Hodně (staro)nových soupeřů

 • Martin Šmajzr napsal:

  Ano, toto už je definitivní varianta. Jak píšu, drobně by ji mohlo ovlivnit pouze nepřihlášení některého oprávněného týmu. Ta optimalizace km se provádí, nemůže se vzít ale absolutně, např. do „východočeské“ je třeba bezproblémové spojení z Olomouce na rozdíl od Jihlavy (zvlášť v zimě). Taky se musí alespoň zhruba brát v potaz, aby jedna skupina na tom nebyla výrazně hůře na úkor jiné. Takže v reálu základ spočítá program a pak na to musí nastoupit lidi a najít nějaký rozumný kompromis. Nikdy není možné se zavděčit všem.

 • comodoro napsal:

  To už je rozhodnuto? Nevypadá to jako žádná z variant na webu ŠSČR.

 • Vašek Pekař napsal:

  No vlastně fitování je asi blbost, ale určitě by to šlo nějak optimalizovat s pomocí počítače…

 • Vašek Pekař napsal:

  Zajímavé… Ví někdo jak se o skupinách rozhoduje? Je to jen od oka, nebo se provádí nějaká minimalizace naježděných kilometrů (fitování metodou nejmenších čtverců). Řekl bych že by stálo za to najít nějakého programátora co by to dal dohromady, v principu by to asi nemělo být nic těžkého tohle naprogramovat. Možná už takový nějaký program existuje pro podobné akce. Ví o tom někdo něco?

 • Pavel Holásek napsal:

  No, zajímavá změna, na dopravu to není nepříjemný, výlety to můžou být hezký a šachově rozhodně zpestření …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *