Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Vrabec v hrsti

ŠK Ústí nad Orlicí A – 2222 ŠK Polabiny B 4:4

Dvě poslední kola, boj o záchranu (a na druhém konci tabulky o postup) vrcholí. Jsme na sestupovém místě, ale máme dobrý los, teda aspoň se tak zdálky zdálo. Ještě nedávno totiž Polabiny byly dole v pásmu sestupu, vždyť ztratily i s Poličkou B. Ze současné perspektivy to ale už vypadá jinak, Polabiny se odrazily vzhůru k záchraně a jména na jejich soupisce vzbuzují respekt. Zároveň se ovšem hrálo poslední kolo extraligy, šance, že jejich špičky nepřijedou, byla vysoká.

Naše sestava se rodila pohodově, najednou všichni můžou, béčko ztratilo ambice a lidi akutně nepotřebuje, chyběl jen Lukáš.

Přestože je tu změna času a s ní spojené obavy, kdo všechno přijde o hodinu později, sešli jsme se překvapivě včas a – světe div se – U Skoby bylo otevřeno už ve čtvrt, žádné stepování přede dveřma, to jsem snad nezažil. 🙂

Soupeři opravdu bez extraligových těžkých kalibrů, ale i tak na všech deskách (kromě Jardy, který měl Trojana) silnější než my. Přijeli však velmi smířlivě naladěni, takže zápas samotný téměř nestojí za komentář.

Je to neuvěřitelné, ale dokázal jsem remízovat dřív než Jarda! Tenhle rekord, myslím, jen tak nepřekonám. Vysvětlením snad může být jméno mého soupeře – pan František Navrátil. Jarda se soupeřem se k nám ale záhy dole ve výčepu připojili, a než jsme u prvního dopoledního nápoje rozebrali mezinárodní situaci (totiž že je u nás i u nich všechno při starém), bylo nahoře po zápase, takže ani nevím, v jakém pořadí partie končily. Zápas skončil 4:4 při osmi remízách, sportovní hledisko tentokrát převážilo nad snahou pořádně si zahrát.

Polabinským už bod zaručuje jistou záchranu, my bychom sice potřebovali tři body, ale naopak prohra by byla velice nepříjemná.

Výjimečně jsme to tentokrát byli my, kdo navštívil béčko hrající v Palírně se Žamberkem B, viděli jsme závěr jejich jasné výhry (a dočetli jsme se ve zpravodaji o prohře Letohradu s Litomyšlí B, z KPII momentálně postupují Svitavy).

Jinde se v lize bojovalo, Hradec jde za postupem, Žďár už skoro jistě padá, Losiny zabraly a drží dole Jičín, ale Polička si je nenechala dojít na dostřel, Zábřeh má cenný bod z Lípy, AKIS nenechal nic náhodě.

Před posledním kolem jsme na sestupovém místě, ve Žďáru se musíme snažit bodovat a čekat na výsledky Jičína s Lípou a Zábřehu s AKISem.

4 thoughts on “Vrabec v hrsti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *