Šachový klub Ústí nad Orlicí

Jarní resty V: Vydařená Lanškrounská věž (ukázky)

O putovní věž města Lanškrouna, 8. 6. 2019

Zítra začíná kroužek a podzim už neukecáte; je čas sérii dokončit. Po posledních Chvaleticích (11. 5.) bylo krajské finále v Poličce (18. – 19. 5.), ze kterého jsem psal reportáž přímo, a dva týdny poté Zaječice v Chrudimi, kde jsem nebyl, ale družstvu se slušně dařilo.

Tradiční tečkou za sezónou pak byla druhou červnovou sobotu Lanškrounská věž. Udělali jsme slušnou desetičlennou výpravu (7 menších, 3 větší) a mnohým našim se dařilo skvěle. Výsledky na chess-results.

Kat. do 13 let (nar. 2006 a ml.)

Tran Tuan Anh tu byl už vloni druhý a teď dokonce vyhrál způsobem start – cíl! Po důležité výhře nad jedničkou turnaje Ďuriančíkem porazil i dvojku – totiž Matěje – a body sbíral i nadále, takže už po šestém kole byl se šesti body vítězem turnaje, závěrečná prohra už na tom nic nezměnila. Skvělé! 6/7, 1. místo, 1601.

Matěj Kobr prohrál právě jen s Adamem a dvě půlky pak ztratil (nebo získal?) v závěru. Měl nejlepší pomocné hodnocení, stačilo to na bronz. 5/7, 3. místo, 1444.

Tomáš Macan se držel vysoko a vystoupal ještě výš: kdyby mi někdo předem řekl, že v posledním kole porazí Filipa Málka a skončí hned za Ďuriančíkem, skoro bych nevěřil. Vynikající! 5/7, 5. místo, 1392!

Dominika Šmajzrová přesně udržela svoje pořadí, její výkon byl dokonce výrazně lepší než nasazení! Dokázala mj. remízovat s celkově druhým Sedlákem. 4,5/7, 8. místo, 1. dívka, 1356.

Tomáš Holásek se z lepších pozic propadl v závěru taky zhruba na svoje. 3/7, 17. místo, 1192.

Vítek Růžička nabral dva body uprostřed turnaje. 2/7, 25. místo.

Matěj Křížek uspěl aspoň jednou, chybí mu větší praxe. 1/7, 29. místo.

 

Kat. do 19 let (nar. 2000 a ml.)

Vojta Holásek měl jako první nasazený mimořádnou šanci dostat své jméno na putovní věž. Stačila ale dvě zaváhání uprostřed turnaje (Bulva, Zeman) a bylo po nadějích; ani výhra v posledním kole nad Kalousovou ho před ni neposunula. 5/7, 3. místo, 1561.

Soňa Leksová se držela na dostřel, přibrzdili ji jen favorizovaní Zeman a Kalousová, dobrým finišem (Bulva, Kýr) se posunula až za stupně vítězů, chybělo jen maličko v pomocném hodnocení. 5/7, 4. místo, 2. dívka, 1577.

Markéta Holásková hrála to svoje. 😉 2/7, 16. místo, 5. dívka, 1062.

 

Ukázky

Matějova partie ukazuje, jaký význam má bojovnost a co všechno během partie protrpí přihlížející trenéři.

Vítězný Adam tu má dvě partie, kombinační direkt Ďuriančíkovi a přetahovaná s Beilem, která rozhodla o jeho prvenství.

(Je zajímavé, že partie Kobra s Večeřem a Trana s Ďuriančíkem jsem půblikoval i z turnaje v Pardubicích. Nejspíš náhoda, ale někteří soupeři to prostě přitahují.)

Pro přehrání partií použijte diagram, který se ukáže při kliknutí na tahy.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *