Šachový klub Ústí nad Orlicí

Osobní

Malý rozhovor s Domčou

je na webu ŠSČR (na konci článku). Ústí nad Orlicí tam zmiňuje i Matěj Půlpán. 😉

Rozhovor s Katkou

A kdybychom se ptali, kdo v klubu dosáhl nejvyššího stupně jako šachový rozhodčí, byla by to IA (mezinárodní rozhodčí) Katka Šimáčková, a právě s ní teď vyšel na webu ŠSČR krátký rozhovor. Připomeňme ještě, že titul FA (FIDE arbiter) mají Martin a Verča Šmajzrovi a David Kameník, ústředním rozhodčím je Jarda Volf.  

Zdeněk Beil 70!

Víte, který ze současných hráčů našeho klubu má nejvyšší titul? Je to IM (tedy mezinárodní mistr) Zdeněk Beil. (Připomeňme, že jinak nikdo z nás nedosáhl ani na nižší tituly, což jsou jsou FM a M.) Jeho jméno jsem čítával v Československém šachu už dávno, aniž bych tušil, že s ním jednou budu hrát v jednom […]

Zemřel velmistr Vokáč

Smutná zpráva se včera rozletěla šachovým světem, GM Marek Vokáč zemřel ve věku necelých 63 let. Byl to velmi svérázný hráč, někdo by zřejmě (oprávněně) řekl “taktický šejdíř”, šlo by mluvit o mistru dynamiky. Měl propracovaný repertoár vedlejších až pochybných variant zahájení (sám varoval před tím, aby ho hráči bez přípravy napodobovali) a jeho “křivé” […]

Jaroslav Volf oceněn starostou Ústí nad Orlicí

Jaroslav Volf byl oceněn starostou Ústí nad Orlicí za dlouholetou úspěšnou reprezentaci města. GRATULUJEME !!! Medailonek byl zveřejněn na Youtube.

Jarda Volf držitelem Ceny starosty!

Za celoživotní šachovou činnost a vzornou reprezentaci svého města byl ve čtvrtek 13. října oceněn jeden z našich nejlepších hráčů Jaroslav Volf. Ocenění přebral na slavnostním večeru v Roškotově divadle z rukou starosty (a rovněž příznivce šachových figurek) Petra Hájka. Gratulujeme!

Zemřel Jan Maisnar

Ve věku 72 let zemřel Jan Maisnar. Šachově působil nejprve v Dolní Čermné a Jablonném nad Orlicí. Před sametovou revolucí se přistěhoval do Ústí nad Orlicí, kde se zapojil především v “B” družstvu. Kromě šachů byla jeho vášní turistika letní (hlavně na kole) i zimní a výborně také hrál stolní tenis. ČEST JEHO PAMÁTCE!

Bohouš slavil 70. Řekl to pozdě, turnaj jsem vyhrál já.

Minulý čtvrtek, tedy mezi ligy blesku, dorazilo do letního šachového svatostánku několik osobností, které jsou vidět jen v zimě nebo vůbec.

Martin Šmajzr – 40 let!

Výročí, kterým pomalu končí mládí, se dnes dožívá dlouholetý předseda našeho oddílu. Kde bychom byli bez jeho autority a organizačních schopností, kde by bylo naše Áčko bez jeho kapitánování a herního přínosu!