Šachový klub Ústí nad Orlicí

Přesvědčivá porážka se Žamberkem

V desátém a předposledním kole KP 2 východ čelilo céčko v domácím prostředí týmu ze Žamberka, který byl v pořadí těsně za námi. Žádná velká bitva se ale neodehrála, protože ani jednomu z týmů o nic moc nešlo.

Výsledkově zápas zahájila série poměrně rychlých remíz v následujícím pořadí: Taslar – Vencl, Smola – Mazura, Martinec – Šmajzrová Dominika a Kalous – Mareš Petr. V této situaci již bylo nicméně zřejmé, že jsme od bodového zisku v zápase pěkně daleko, neboť na posledních dvou šachovnicích jsme směřovali ke dvěma prohrám a Vojta stál se svým králem v centru tak nějak všelijak, ale doufal jsem, že to nějak vymlží. Nakonec remizoval i on, když soupeř (David Brdíček) nabídl půlku v patrně vyhrané pozici, protože potřeboval rychle odjet a družstvo tím poškodit nemohl, protože následně na poslední desce prohrála po materiálních ztrátách Saša Dudlová s Jiřím Držmíškem a zanedlouho se ukázalo, že na sedmé šachovnici je zkušený Karel Kacálek nad síly našeho Jirky Švece. Jako poslední jsem tedy dohrával s naším dávným spoluhráčem Wolfgangem Wiesingerem a mé vítězství na čas v koncovce s krytým volným pěšcem navíc již pouze korigovalo na konečných 3,5:4,5 ve prospěch hostujícího celku.

Výsledek tedy působí v kontrastu s nadpisem poměrně vyrovnaně, je si ale třeba férově přiznat, že žamberští si zápas v klidu pohlídali, a proto si troufnu jejich vítězství označit za přesvědčivé. V posledním kole nás čeká derby s Řetůvkou, které se letos poměrně daří. Tak snad budeme o něco motivovanější než dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *