Šachový klub Ústí nad Orlicí

Remíza v novém

V novém roce nás první zápas dostal do naší nové hrací místnosti – v novém DDM. Nástup na zápas provázely obavy z toho, abychom nevyplašili celou ústeckou policii při odkódování DDM, ale tyto obavy se rozplynuly, když druhá dnešní akce v DDM před námi celé DDM odkódovala.

Sestavování soupisky na dnešek šlo naštěstí hodně hladce. Až tak hladce, že jsem udělal náhradníka ze sebe, kdyby nám Áčko sebralo na poslední chvíli někoho pro své potřeby. A zastávám názor, že když hráč jako náhradník fyzicky dorazí na zápas, tak nevidím důvod, aby nehrál a já byl volný pro organizaci, obzvlášť, když šlo o první zápas v nových prostorech. Ze mne se stal hlavně klíčník a chodil odblokovávat dveře, aby jinak mohly být zvenčí zavřené.

Bohužel nebylo možné chodit kolem partií a sledovat všechny, jak kdo stojí, takže v tomto směru to bude dnes krátké. Sledovat partie šlo pouze z hrany řady stolů, takže mé laické poznatky jsou takové, že Matěj Kobr a pan Smola měli hezké pozice, ze kterých nakonec ale vzešly dvě remízy. Martin Dudla naopak bez figury se dokázal dostat do koncovky, kde se domluvil se soupeřem na remíze. Předtím ale Marian podlehl soupeři po statečném boji, panu Taslarovi se ale podařilo vyhrát. Výsledkem je tedy celková remíza.

Já jsem zůstal v místnosti do konce druhého zápasu, abych byl u toho, až se DDM bude zakódovávat a viděl to v praxi pro příští potřeby. Zatím se zdá, že vše proběhlo v pohodě, takže s jediným úkolem, že příště to musíme vymyslet se šachovnicemi jinak se už jen děsím, kolik toho během měsíce do dalšího zápasu z chodu DDM zapomeneme a proběhlo to příště v pohodě, i když hrát budu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *