Šachový klub Ústí nad Orlicí

Poslední domácí zápas sezony rozhodli nejmladší

Po volném kole nás navštívil první z týmů z Nekoře. Jak jsem uvažoval po většinu sezony, tak jsem chtěl dát šanci také těm, kteří ještě nehráli, a proto dnes nastoupili za můj tým poprvé pan Hájek a asi vůbec poprvé za dospělé v ostrém zápase Ondřej Hejda, kterému se v poslední době daří. Poskládání sestavy nakonec byl problém, ale opačný, než obvykle, na 5 míst byl velký přetlak, a to jsem kontaktoval jen část ze sestavy týmu v soutěži.


Soupeř dorazil v celkem obvyklé a tedy mnou očekávané sestavě podle minulých kol. Průběh zápasu byl klidný, jen dvě partie začaly být poměrně brzy trochu divočejší. A to u nejmladších – Mariana a Ondry. Marian měl od začátku celkem oholeného krále, protože na jeho straně došlo k výměnám figur, jestli si dobře pamatuji. U Ondry došlo k poměrně vzácné situaci, kdy Ondra chytil soupeřovu dámu ve vazbě s králem, ale o pár tahů později naopak o svou dámu chycením v místě, odkud nebylo po napadení střelcem úniku, přišel. Obě partie ale nakonec dopadly podobně. Pomocí výrazně postouplejších pěsců Ondra soupeře matil a Marian svého soupeře donutil kapitulovat. Po těchto dvou výhrách pak postupně Matěj, pan Taslar a nakonec i pan Hájek pak své partie remizovali a tím jsme došli po hodině a půl trvání zápasu k výhře 3,5:1,5.


Děkuji všem za spolupráci, gratuluji úspěšným (tedy všem:) ) v dnešním zápase a těším se na příští zápas, který bude poslední. Jedeme 14.4. (za 3 týdny!!) do Nekoře za druhým z tamních týmů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *