Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

„Online“ reportáž z místa činu

Dne 11. 9. 2015 ve 14:22 se ústecká výprava ve složení Kačka, Kačka, Verča, Verča a Vojta vydala na MČR v rapidu do Doksů u Máchova jezera. Krajina krásná…ten zbytek už ale horší. Tedy České dráhy zaslouží taky pochvalu, zpoždění byla maximálně deseti minutavá, tak jsme spokojeni se prošli až k ubytovacímu zařízení s menší zastávkou v Penny…

Cestou jsme se dozvěděli, jak vypadá „kohout“ či poznali „ovčí“ prase (dodám fotky). V komplexu nejdřív byl vůbec problém najít správnou jídelnu, kde se zaprezentovat, již před tím nás varovali, že všude chybí povlečení a že vše to trvá. Naštěstí jsme přišli ve správnou dobu, ubytování vyřízeno rychle, stravenky jsme si nakonec taky našli a dokonce i správnou chatku s povlečením…mohli jsme jít spokojeně poznávat kemp. Největší zábavou byla samozřejmě velká boule, či jak to nazvat…(opět bude fotka). Tam se vyšťaví i nejaktivnější dítě (včetně Kačky, které naštěstí na rozdíl od ostatních fungovala wifi, takže byla hodná). Za tmy jsme se vracely na pokoj, když nám bylo řečeno, že zbylo rizoto, tak se zájemci (včetně mě) i zadarmo navečeřeli.

Spát se šlo včas, k snídani byl občas i trochu zelený salám. Zahájilo se v podstatě bez zpoždění. Jediná nevýhoda je, že holky a kluci hrají v různých budovách, takže více sleduji holky.

Co se holek týče… Verča Š. si v první partii postavila krásnou pozici, ale chybí zkušenosti, že věž patří na sloupec, si zrovna neuvědomila a pak tu věžku někde ztratila. Jak sama pravila, druhá partie s Vaškovou byla o poznání jednodušší, prý ji připadalo, že hrála trošku blbě a rychle potrestala její chyby :-). Ve druhém kole vlastně vyhrály obě Verči (a Verča H. vlastně vyhrála i třetí kolo…už můžu říct, že i druhá Verča soupeřku zmatila, samu ji to trochu překvapilo…její reakce: „Bylo to super!“ hovoří za vše.)! Kačka pro změnu ve 2. kole ztratila, i když o obhajobu stříbra z Ostravy se jistě ještě pokusí (teď dobojovala se Soňou Leksovou ze Třebové, zvládla využít kvalitu víc.
Když se mi poštěstí, tak se budu snažit sdělovat novinky i po obědě!

14:10 Po řízku s kaší (oni to vlastně byly brambory, co vypadaly jako kaše) nás čekalo čtvrté kolo, které bodově dopadlo o poznání hůř…Obě Verči se dostaly na třetí šachovnici, avšak nápor výše nasazených a zkušenějších hráček nezvládly. To Kačce byla vylosována o poznání slabší soupeřku a smetla ji během chvilky. Vojta zatím dle jeho vlastního komentáře rozdává figury (na potkání ;-))…tak napínavě očekávám výsledek dalšího kola.

15:40 – Tak Verči opět prohrály, Kačka zrovna prohrává (než se mi načetl internet, tak prohrála) a Vojta vyhrál!

16:08 Internet se mi pořád nenačetl a mezitím začalo poslední kolo dnešního dne, sál kluků asi bude hlučnější vzhledem k větší koncentraci přítomných rodičů, ale co se týče dívčího sálu – jedna věc je bezchybná – a to opravdový klid na hru…to se na rapidových turnajích mládeže nevidí!

16:10 a Kačka si ke mně přichází pro klíče a ukazuje palec dolů…večeře je až v pět, tak nevím, kam tak spěchala 😀

20:12 Konečně jsem se dostala k dopsání článku z dnešního dne. K výsledkům se vyjadřovat asi nemá cenu, na chess-results jsou…Vojta i Verči zakončili den s 2,5 boy, rozdíl je, že před obědem Vojta měl 0 a Verči 2, Kačka dokonce ještě o půlku víc, ale i přesto se uskuteční hned po ránu oddílové derby (holky o tom ještě ani neví… ;-))

Večer jsme se prošli k Máchovu jezeru se zastávkou v Penny…cestou jsme upevňovali tým (máme tu vlastně složení nižšího gymplu na přebor škol, teď kdo má wifi se ještě věnuje mobilu, kdo ne, tak skákací bouli.

Co je tady velké pozitivum oproti Ostravě, je určitě čerstvý vzduch a to, že nemusíme být zavření na žádné ubytovně. Vojtovi se moc nelíbí rozdělení na dětské a dospělé porce (rozdíl při snídani je pouze v tom, že oni dostali k dopolední perník, ale já měla ráno 2 loupáky).

8:18 Verče s Kačkou jsem oznámila, že je čeká derby, druhá jmenovaná vypadala nadšeněji, uvidíme, kdo bude šťastnější po partii.

K dopsání nějakého závěru se dostávám až dneska ráno, včera jsem se musela trochu vzpamatovat ;-). Ačkoliv Kačka byla po partii ta šťastnější kvůli menšímu počtu účastníků poslední kolo hrála se suverénní vítězkou Laurincovou, která nedala šanci nikomu (za to opět hrála na onlinu…i partií z něj se prý dočkáme) a Verča ji v konečném pořadí o půl bodu předběhla (i díky kontumáku…prý to prostě není fér). Nakonec si všechny dívky odvezly domů knížku. Verči shodně za 10. místo. Překvapivě nejvíc bodů získal Vojta, který sice začal třemi nulami, ale na konci se mu už dařilo víc a vešel se do první dvacítky!

Výsledky jsou samozřejmě na chess-results.

Na závěr bych ještě zhodnotila celkovou organizaci, dost lidí bylo nespokojeno s problémy při ubytování (dlouho se čekalo, povlečení nebylo ani na pokojích)…pětihvězdičkový hotel opravdu čekat nikdo nemohl, ale myslím, že na přespání naprosto dostačující. Opravdu bych zkritizovala wifi připojení, na pokoje nedosáhlo a většinou bylo opravdu pomalé, takže se online ani moc nedal sledovat. Jídlo bylo klasické jídelnové, vydávání jako na Seči, ale šlo to rychleji a chutnalo mi. Zahájení i vyhlášení proběhlo bez většího zdržení, vlak jsme stihli s naprostým přehledem, tak jsem zvědavá, kam se podíváme na rapid za rok…

5 thoughts on “„Online“ reportáž z místa činu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *