Šachový klub Ústí nad Orlicí

“Turnaj” na faře

Každoročně se hraje po vysvědčení turnaj na faře u kostela, který vede pan Taslar. Ani letos tomu nebylo jinak. Sešlo se deset hráčů – Petr Jániš, Jan Mareš, Láďa Kubišta, Katka Šmajzrová, Vítek, Vojta a Verunka Holáskovi – všichni hrají za oddíl a pak amatéři Jáchym Kopecký, Matouš Jakubec a Radim Javůrek. Kolem desáté hodiny se začalo hrát. Tempo prvních partií bylo 10 minut + 3 sekundy za tah, kdy pan Taslar náhodně určil soupeře a někdo hrál tři a někdo čtyři partie. Potom podle těchto výsledků určil dvě skupiny – po šesti a čtyřech lidech,  v nich dvojice, které hrály spolu dvě partie, jednu na tempo turnaje a druhou jako bleskovou ligu tzn. na 5 minut. První skupina byla P. Jániš, J. Mareš, L. Kubišta a K. Šmajzrová a druhá ostatní hráči, ale k ničemu to nevedlo, protože většina utkání dopadla remízou 1:1, jen utkání Vítek Holásek s Matoušem Jakubcem skončilo výhrou Vítka 2:0. Po obědě – párek s chlebem následovaly další partie, které měly rozhodnout o rozdělení dvou pohárů ze první a druhé místo, kde v utkání o první místo – Petr Jániš s Honzou Marešem zvítězil první jmenovaný a získal pohár, ale o druhý pohár, který překvapivě nezískal Honza, se poprali nejdřív Katka s Vítkem,  vítěz tzn. Katka se utkala s Láďou o pohár za druhé místo, který získal díky velmi zvláštnímu systému Láďa. Hrála se i jiná utkání souběžně s těmito o určení dalšího pořadí, které na konci ale stejně nikdo nevyhlásil :-). Takže po rozdání cen a pohárů se někteří z nás odebrali do školní jídelny na druhý oběd a ostatní si šli užívat prázdniny. 🙂

A na závěr jedna fotka vystihující přátelskou atmosféru dokonale organizovaného turnaje 😀