Šachový klub Ústí nad Orlicí

Jarní resty III: KP v rapidu

Krajský přebor mládeže v rapid šachu, Svitavy, 4. 5. 2019

Já už si to vůbec nepamatuju, tak koukám na výsledky.

V rapid šachu může jít o postup na MČR, ale těch postupujících je velmi málo, občas jsme to dokázali v dívčích kategoriích. Je fajn, že děláme i starší nepostupové kategorie, kde si zahraje dorost. (Oproti běžným turnajům jsou tu kategorie o rok posunuté.)

Udělali jsme slušnou patnáctičlennou výpravu nejrozmanitějšího věku a výkonnosti.

H+D16+18

Vyšší kategorie se hrály dohromady.

Vojta Holásek porazil Kupsu, ale dlouho se neradoval, protože hned prohrál s vítězným Jirouškem. 7/9, skvělé 2. místo, 1769.

Michal Píše předčil bráchu po zvláštním průběhu – slabé porážel, se silnými prohrával, v předposledním kole dostal kontumák, v posledním porazil hratelného Kýra a vyletěl coby nasazená desítka na páté místo! 5,5/9, 5. místo, 1409.

Verča Šmajzrová porazila Jirku, ale prohrávala se všemi dalšími favority, takže akorát obhájila nasazení. 5/9, 6. místo, 1. dívka, 1517.

Jirka Píše na začátku ztratil s Kýrem a právě s Verčou, pak se dotáhl na čelo, ale těžký závěrečný trojboj (Kupsa, Holásek, Zeman) zvládl jen průměrně. 5/9, 7. místo, 1524.

Soňa Leksová na začátku prohrávala s outsidery, při dotahování porazila třeba Honzu Nešpůrka a závěrečným kontumákem se dotáhla na své. 5/9, 9. místo, 2. dívka, 1335.

H+D14

Domča Šmajzrová odstartovala 3/4, takže pak hrála docela vysoko, sešup pak zastavila právě včas, když v posledním kole porazila Lottu. 4,5/9, 15. místo, 3. dívka, 1328.

A pozor, čerstvá aktualita ze 2. 9.: z rozhodnutí KM ŠSČR postupuje Domča i ze třetího místa na republiku!

Tran Tuan Anh měl taky slušný start (porazil Rouba, půlil s Juchelkou!), ale pak dostal čtyři vejce, s Pejřimovskými se to může stát, ale v prohrách pokračoval, nasazení tentokrát neobhájil. 3,5/9, 22. místo, 1153.

Markéta Holásková se tak nějak pohybovala mezi sobě rovnými soupeři. 3,5/9, 23. místo, 5. dívka, 1100.

H+D12

Matěj Kobr coby druhý nasazený mohl usilovat o jedno ze dvou postupových míst. Taky skvěle zahájil 4/4, škoda přehlédnutí v pátém kole s Nešpůrkem. Přesto se nadále držel v úplné špičce a v posledním kole mu stačila remíza s Brázdou. Prohra ale znamenala nepostupovou “až” čtvrtou příčku. Normálně by to byl další vydařený turnaj, ale tady se přece jen úspěch měří postupem. 6,5/9, 4. místo, 1384.

Oba Tomášové se seřadili za sebou po docela slušné hře, Tomáš Holásek (5/9, 12. místo, 1184) na své umístění spíš spadnul, Tomáš Macan (5/9, 13. místo, 1164) po slabším začátku spíš vystoupal.

H+D10

Vojtěch Tomik tu sehrál zatím svůj životní turnaj, zatímco jindy spíš paběrkoval, tady sbíral body a šňůrou 4/4 se dotáhl až do první poloviny. Jestli si vzpomínám, šlo často o šustrmaty. 5/9, 20. místo, 1065.

Vít Růžička skvěle odstartoval a potom se propadal, odehrál asi svůj standard. 4/9, 30. místo, 1007.

Matěj Křížek hrává méně často a čtyři body jen kousek za Vítkem jsou jeho úspěchem. 4/9, 33. místo.

Konečně maličký Jakub Vítek skončil poslední, ale udělal dva body a po Orlické šachovnici odehrál svůj druhý turnaj. 2/9, 45. místo.

Uf. Stihl jsem to aspoň dřív, než Domča dohrála republiku.