Šachový klub Ústí nad Orlicí

Kozlov: nová tradice?

O pohár Maxe Švabinského, Kozlov, 7. 9. 2019

Oddíl v České Třebové v posledních letech výrazně ustoupil z dávné slávy, ale úplně nezmizel, naopak jsou tam lidi, kteří se snaží o jeho opětovné oživení. Družstva se stále hrají, mládež znovu trénuje, objevil se nový web a dnes tedy i nový turnaj v rapid šachu. Nevím, kdo všechno za ním stojí, ale určitě Lukáš Hurt, který hrával dlouho i za nás, a Ivo Prax. Jako rozhodčí působila naše Veronika Šmajzrová.

Hospoda v Kozlově je skoro na konci světa, silnička tam vede úzká a klikatá, škoda, že pršelo a ven jsme skoro nevylezli. Má útulný výčep a slušný sál, kam by se určitě vešlo víc než dnešních padesát účastníků.

Startovní listina obsahovala hlavně hráče pralesních soutěží, pár kvalitních borců se ale sjelo. Na poslední chvíli se odhlásil Vojta Plát, startovní listině tedy vévodil GM Jan Bernášek. Vítězství mu ovšem vyfoukl Aleš Jedlička.

Od nás tam zase tolik lidí nebylo – druhý turnaj po Jablonném už bychom nedali? Já s Vojtou (v dresu Žamberka), Zdeněk Šimek a naše “třebovská kolona”, tj. Soňa a Adam. A pak lidi z Řetůvky, ale ti si jistě napíšou na svůj web. 😉

jsem cítil v kostech první školní týden a nepředvedl jsem nic moc navíc, jen půlku s FM Vránou, naopak jsem “mimo plán” prohrál s Daňkem, který mě poráží dost pravidelně. S Bernym jsem byl přehrán, pak mi nastavil materiál, ale já si místo figury nepochopitelně sebral jen kvalitu a s nedostatkem času jsem to neudržel. 5,5/9, 8. místo, 1987.

Zdeněk Šimek porazil Trojana, ale další větší zářez už nepřidal a po turnaji říkal něco o potřebě mentálního tréninku na soustředění. 5,5/9, 11. místo, ale jen 1776.

Vojta Holásek je taky zhruba na svém, opět obral Justa (tentokrát půlka) a porazil Roušara. 5/9, 19. místo, 1717.

Soňa Leksová vyloženě zářila, asi celé léto trénovala. Zahájila šokujícím vítězstvím nad Škeříkem (!!), přidala bod se Sysrem a rázem hrála vepředu. Prakticky nepotkala slabšího soupeře a o body ještě obrala více soupeřů, zejména v sedmém kole, kdy porazila Trojana! Slovy klasika: kdo z vás to má? 4,5/9, 23. místo, 1785!

Adam, totiž Tran Tuan Anh, měl těžký rozjezd, ale v půlce turnaje udělal 3/3 a v posledním kole se dostal až k utkání s Vojtou. Jeho nejlepším skalpem je Seidl (1606). 4/9, 32. místo, 1438.

Z hráčů Řetůvky se Pavlu Kylarovi podařil konec (pěkné 12. místo), Vítkovi Kapounovi začátek (výhra nad Hurťákem!).

Snad jediné, co bych turnaji vytkl, jsou ceny (než dávat dvacet stejných věcí, o které nikdo moc nestojí, to radši míň cen). Ale my jsme spokojeni, Vojta si odvezl 300 Kč za nejlepší umístění do ratingu 1750, já zase konopnou mastičku od propagátora léčení touhle bylinkou.

3 thoughts on “Kozlov: nová tradice?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *