Šachový klub Ústí nad Orlicí

Za výhru guláš

V druhém kole jsme jeli na zápas do Nekoře, pro kterou to byl první zápas po desítkách let. Místní klub byl nedávno znovuobnoven a opět hraje soutěžní zápasy.

Už před zápasem jsem byl kontaktován soupeři, že by chtěli připravit na tento pro ně zahajovací zápas guláš (minulé kolo měli volno). Tento fakt zapůsobil natolik, že jsme na zápas jeli ve dvou autech. Pan Leksa vezl Soňu a Tomáše Macana s tatínkem, já vezl zbytek týmu – pány Smolu a Volfa.

Zápas nakonec proběhl v naší režii. Téměř od začátku měl Tomáš navrch nad svým soupeřem a postupně ho donutil se vzdát. Mě se nepodařilo (v této sezoně zase) zahájení, ale od té doby, co jsem obětoval věž za dvě figury, které mi v soupeřově postavení hodně vadily, jsem se cítil čím dál lépe a partii se mi nakonec podařilo dotáhnout do vítězství. Tou dobou měla Soňa vypracovaný hezký útok proti soupeři, který se jí následně také podařilo dotáhnout do zdárného konce. Soně se tuto sezonu prostě ohromně daří!

Partie pana Smoly a pana Volfa mi přišli vyrovnané (ale přiznávám, že zatím stále nejsem žádný odborníkem na průběžné sledování partií, abych o tom pak mohl referovat), ale soupeř pana Smoly udělal nakonec hrubku, která rozhodla, že partii prohrál. A na základě aktuálního stavu zápasu pan Volf přijal nabízenou remízu.

Celkový stav tedy 4,5 : 0,5. Následovalo pochutnání si vynikajícího guláše, kterého bylo dostatek pro hráče i veškerý doprovod, a proti očekávání velmi brzký příjezd zpět domů.

Děkujeme soupeři za skvělý a pohodový zápas, který pro ně dopadl bohužel krutě, a vynikající guláš, a přejeme jim hodně štěstí do dalších zápasů soutěže v jejich obnovené existenci. A my se sejdeme za měsíc, protože příští kolo máme volno. Čeká nás zápas doma s Červenou Vodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *