Šachový klub Ústí nad Orlicí

Na Kozlově podruhé

O pohár Maxe Švabinského, 2. ročník, 5. 9. 2020

Česká Třebová je poslední rok hladová po šachových akcích, pořadatelé Ivo Prax a Lukáš Hurt připravují jeden turnaj za druhým. Na Kozlově je hezky, počasí nám přálo (takový ten náznak podzimu, kdy už je to malebné a ještě ne sychravé).

Škoda, že se nás z ústeckých hráčů nevypravilo víc, vlastně jen my čtyři Holáskovi (já, Ví, Vo, Ve) a Soňa Leksová. Rozhodčím byl David Kameník, z Řetůvky přijeli Pavel Kylar a Vítek Kapoun.

Celkem se nám dařilo a štěstí při nás stálo až do konce. Odehráli jsme turnaj přijatelně vysoko; těžké to měl zejména Vojta, který se večer vrátil z tréninku v Řetůvce značně zvesela a turnaj odehrál v těžké kocovině, kdy dokázal pouze hrát šachy a sedět venku na schodech s hlavou v dlaních – přesto to na výsledcích nebylo znát (výkon 1813)!

Minimálně sporné bylo pomocné hodnocení, kdy měl počet výher větší váhu než střední Buchholz. Pomohlo to jak mně, tak zejména Vítkovi, naopak na to doplatil Vojta a hlavně Soňa. Pobrali jsme tak docela dost cen, já za 3. místo, Vítek za nejlepšího hráče do Ela 1750 a 2000 (!), Verunka za nejlepší ženu, jen Vojta doplatil na to, že nebyla vypsána kategorie pro hráče v deliriu. 😉

Z  jednotlivých výsledků stojí za zmínku moje výhra nad Hurťákem a remíza s Jedličkou, Vítek v závěru bodoval proti Litomyšli (porazil Odstrčila a Ladislava Zemana), Vojta porazil Doseděla a remízoval se Škeříkem, Verunka vyhrála nad Ladislavem Zemanem a půlila s Pavlem Kylarem, Soňa má remízy s Lukášem Hurtem (!), Honzou Jirouškem a Ladislavem Zemanem, porazila Edu Dvořáka.

Výsledky visí na chess-results, fotky určitě časem budou na webu pořadatele, odkaz doplním.

4 thoughts on “Na Kozlově podruhé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *