Šachový klub Ústí nad Orlicí

Memoriál Oldy Hájka 2010

Tradičně na Štěpána se hrál již 42. ročník Memoriálu Oldy Hájka, hraný současně již poněkolikáté jako Krajský přebor PDŠS v blesku. V restauraci U Tří mostů se sešlo 54 hráčů, což znamená největší účast za poslední léta a průměr celého startovního pole činil 1915 ELO bodů!  Hrálo se stejně jako loni 17 kol tempem 3 minuty na partii s přídavkem 2 s za každý provedený tah. Turnaj naprosto suverénně ovládl Marian Sabol z Vysokého Mýta, který zvítězil ziskem 16,5 bodu ze 17 možných!!! a stal se tak přeborníkem Pardubického kraje v blesku. Druhý skončil obhájce prvenství Martin Červený hrající za 2222 ŠK Polabiny a třetí Martin Šklíba z Rapidu Pardubice. Nejlepším seniorem byl František Navrátil z Pardubic, nejlepším dorostencem a juniorem David Výprachtický ze Žamberka a nejlepší ženou Kateřina Petrážová z České Třebové.  Celkově turnaj proběhl naprosto bez problémů, nemusel jsem řešit žádný spor, k čemuž určitě přispívá i stále častěji používané “přidávací tempo”. Závěrečné vyhodnocení zahájil starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek (syn Oldy Hájka), který předal cenu nejlepšímu domácímu účastníkovi, kterým byl mnohonásobný vítěz turnaje Jaroslav Volf.

Tolik oficiální zhodnocení :-). Neoficiální doufám přidá někdo další, já jsem se pouze přesouval od šachovnice k počítači, takže jsem si ani nestihl pokecat se spoustou známých.

Kompletní výsledky najdete tradičně na chess-results.

One thought on “Memoriál Oldy Hájka 2010

  • Marian Sabol napsal:

    Neoficiálně:

    Moc pěkné prostředí (kuřáků bylo mnohem méně než obvykle), velmi solidní obsazení co do počtu i kvality, výborné hrací tempo, korektní hráči (žádné spory) a pro mě výborný výsledek (až nezasloužený). Snad jen ten Olda Lorenc mi to nemusel kazit! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *