Šachový klub Ústí nad Orlicí

Pohoda na Kozlově a skvělý Kuba

O pohár Maxe Švabinského, Kozlov, 3. 9. 2022

Třebováci v čele s Ivošem a Lukášem už udělali z rapidu na Kozlově tradici. Prostředí skoro jako z pohádky, vlídné počasí pozdního léta, pěkných asi 60 účastníků. Hrálo se 9 kol tempem 12+3.

Výsledky visí na chess-results, třebovská reportáž na jejich stránkách.

Nás tam hrálo devět (pokud počítám „lanškrounskou“ Domču). 

Naprosto fantastický turnaj odehrál Kuba Netušil, který postupně porazil Šklíbu, mě, Sabola, Tomáše Pokorného a Boháčka, průběžně půlil s Tázlarem a Jedličkou a podlehl jen vítěznému Bernáškovi. Coby 20. nasazený na 2. místě, 7/9, perfo 2317, to je výsledek jako hrom!

První desítka jinak celkem bez překvapení.

jsem po obědě odpadl černými figurami a v závěru jen trochu dotahoval (5,5/9, 16. místo). Na svém skončil Pokyn (5,5/9, 18.), slušně hrála Verča Š., jinak též hlavní rozhodčí (5/9, 21.). Náš Vojta začal katastrofálními hrubkami s outsidery, ale pak se ještě dotáhl mezi lidi (5/9, 25.). Se střídavými úspěchy bojovali Jirka Píše (4,5/9, 31.) a Soňa (4/9, 36.), spokojená je asi další rozhodčí Domča, která má pár slušných skalpů (4/9, 41.). Svůj další dospělý turnaj odehrál Marian Pokorný (2,5/9, 59.).

Mizím, Kuba psal něco o Malinových. Třeba bude platit pití …

 

One thought on “Pohoda na Kozlově a skvělý Kuba

  • Honza Pokorný napsal:

    Stejně jako loni super turnaj, Nety výtečně. Já jsem (po zkouknutí partií) taky spokojen, obehrál jsem si dost typových pozic, úspěšná realizace většinou v koncovkách, jediná nula nad plán s mladým dravcem bez ratingu, který hrál reálně tak na 1800 (v silně lepší pozici jsem zvolil nevhodnou realizaci a naběhl si pod útok). No a pak mě ještě umačkal Martin Červený, ale aspoň vím variantu, kterou si musím dostudovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.