Šachový klub Ústí nad Orlicí

Litomyšl – Ústí C

Vím, že je to dost pozdě, ale jak tak na to koukám, report z utkání zase nikdo, kdo byl hrát v Myšli, nenapíše.  Tak tedy:

K dalšímu z řady důležitých utkání, se vydalo družstvo Ústí nad Orlicí C do města zaslíbeného panu Smetanovi, tedy do Litomyšle.   Sestava byla dá se říci kompletní. Za dlouhodobě omluveného Kylara nastoupil další řetůvák ( nebo kdo chcete řetůvčan) nadějný junior Vít Kapoun. A za omluveného Kodytka nastoupila další naděje  Kubišta. Za předpokladu, že by Myšl nastoupila v plné palbě, tak by se dle papírových předpovědí mělo rozhodovat na posledních prknech.  Jako perličku  k pousmání uvádím, že jako zápis o utkání sloužil čistě bílý papír. V době elektroniky bohatě postačující.  To třeba 2 liga měla připraven kostičkovaný.

V příjemném prostředí Litomyšlské  klubovny se hrála jak jsem zjistili a 2 liga, kde se Litomyšl A pokoušela o malý zázrak  – vyhrát   a udržet naději .  Z uvedeného důvodu, nehrál první desku domácích  doposud vše odehrající Lukáš Jirsa. Bojoval za  existenci Myšle A v druhé lize. )

Bez prvního hráče a z dalšími třemi náhradníky  jsme náhle byly o něco větším favoritem. Což se v průběhu utkání povedlo a potvrdilo.  Pokud mne paměť neklame, tak body jsme začali brát o zadních šachovnic.  Jako velice zajímavou partii jsem viděl Kubišta – Šulc. Náš hráč měl daleko více ze hry získal i materiální převahu, ale soupeř mlžil, hrozil maty pobíhal po šachovnici, aby něco jak, jak s oblibou říká Pokyn užužlal půl nebo víc.  Marně Naháněná skončila a byl to bod pro nás. Hezky pozičně vyhrál  Vítek Kapoun  a když vyhrál i Taslar a Smola bylo to najednou 4-0 pro hosty.  Zbylé pozice – Mareš drží, Kameník stojí jako prase, Jániš asi domácí příprava, taky nic moc hezký, Glembek pozice hoooodně dávno v koncovce  J+J+ několik piků proti Krejčí  J+S+ několik piků, ale o jednoho méně. (   volný středový).  Předběžně vzato výsledek 4-4by byl dosti zázrakem. Uklidnění do zápasu vnesl proti svojí vůli  hráč domácích p. Zeman, který jak se poslední dobou stává zvykem u našich hráčů UO pospal nad partii a ve myslím 25 tahu spadnul na čas.  Pak prohrál na čas i Petr Jániš.  Špatně hrající Kameník toho taky moc nevymyslel a bylo to najednou 5-2 pro UO. Poslední kupodivu tahal Bohouš.  Koncovku vymyslel tak, že si nechal dva volňáky proti střelci a nabídl remis.

Výsledek 51/2 – 21/2 pro UO byl uspokojivý. Šanci na postup jsme udrželi. A stále máme jednu možnost ztráty k dobru. Kladně hodnotit můžeme – Dle výsledku náhradníků, se výměna 2K za 2K vyplatila. ( Kylar Kodytek za Kapoun Kubišta )  Záporně. Jániš a Kameník by už mohli taky něco vyhrát. Třeba příště kdy to bude víc zapotřebí. Ještě nás čeká Mor. Třebová, Svitavy a Žbk.

One thought on “Litomyšl – Ústí C

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.