Šachový klub Ústí nad Orlicí

Poslední zápas v roce, první prohra

Poslední letošní zápas nás poslal (pro mne znovu) do Horní Čermné, kde po Céčku hrálo i naše Déčko. Sestava se nerodila úplně lehce, protože vyšší družstva měli zjevně krizi na hráče, tak jsem musel vzít mladé, i když ti měli zase plné ruce práce v sobotu v Pardubicích. A že ta práce byla úspěšná.
Asi jsem nesledoval dobře předpověď počasí, protože mne ráno překvapila opět nemalá sněhová nadílka, takže veškeré časové rezervy kvůli očekávaným mrzlým silnicím byly malé, zpoždění jsem nabral už při cestě pro Matěje do Chocně (přitom kdybyste viděli ten rozdíl na silnicích v ÚO a v Chocni…) a celkově jsme dorazili se zpožděním.
Co se týče samotné hry, tak zápas začal celkem dobře, já hrál se stejným soupeřem jako na začátku sezony za Céčko. Mladí se drželi celkem dobře, všechno celkem v pohodě vyrovnaně. Až po čase během mého dlouhého přemýšlení přišel Marian postupně o dva pěšce (prý udělal nějakou oběť, která se neukázala úplně v pořádku). Na druhou stranu Saša remizovala a to samé Matěj. Mě se podařilo získat obětí věže dámu soupeře a pak už to v klidu dohrát. Tedy 2:1. To bylo ale vše.
Marianovi se postupně hroutila pozice, i když se snažil, co to šlo, v jednu chvíli hrozili oba hráči navzájem matem na poslední řadě. A panu Dolečkovi se postupně dáma a věž dostaly za pěšce a převážily váhu hry na soupeřovu stranu.
S letošním rokem se tedy loučíme pořážkou 3:2, ale i tak jsme stále první.
Děkuji všem za spolupráci, gratuluji úspěšným a těším se na příští kolo, hrajeme hned po novém roce!!
Veselé Vánoce všem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *