Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Ke klidu měl stačit bod – doplněna galerie

K poslednímu utkání letošní sezóny v KP I vyráželo družstvo UOB  do spárů rivala z České Třebové. Nutno podotknout, že  hráči Ústí vzali zodpovědně fakt, že je pro klid šachové duše nezbytné, uhrát alespoň bod za remizu 4-4. Družstvo se sešlo  podruhé v této sezóně v základní sestavě.  Po příjezdu do ČT jsme zjistili, že se nehraje u tenisových kurtů ale v DDM Kamarád. 🙂 Po dosažení správné hrací místnosti a půjčení přezůvek se začaly dít věci.

Českotřebovští nastoupili skoro v základu. Slabá sestava to rozhodně nebyla. Po začátku utkání jsem se šel projít, jak si stojíme a jak plníme cíl urvat alespoň bod.  První šachovnice – obvyklé divotvorné šachy, které předvádí celou sezónu Štěpán. Dvojka  tam se hrála už koncovka.  Pavel byl dosti stísněný. Na trojce Smola upůlil takticky Hurta, který kdovíkam spěchal. Na čtyřce měl Wolfi kvalitu a trochu se bránil. Pátá šachovnice,  na tiskovce po zápase jsem se dozvěděl, že Jenda Marešů hrál Ben Oný a krásně přetlačil svého soupeře, zjednodušoval hru a svou přesnou  hrou ho donutil kapitulovat.  Na druhou stranu Petr Mareš nenačerpal v Portugalsku čerstvý vítr a byl přehrán.  Sedmá šachovnice vznesla krapet vzruchu, ale  výsledek byl remis. To samé bylo vidět i na osmičce.  Výsledek jestli dobře počítám 4-4.  Což znamená 6 bodů, třetí místo od konce a jistota záchrany. V případě, že by VM vyhrálo 8-0 na Lanškrounem, by jsme měli o půl bodu lepší skore.

Závěrem se dá říci, že úkol letošní sezóny byl splněn. Jedno družstvo nahoru, druhé se udrželo.  A to také za obrovského úsilí našich hostů  Wolfiho a Jendy Mareše.

Fotky vytvářel Petr Mareš.  Rozsáhlejší reportáž o své výhře má za úkol napsat Jenda Mareš.

6 thoughts on “Ke klidu měl stačit bod – doplněna galerie

 • Pavel Holásek napsal:

  Nevadí, maturovat lze i jindy, ale výročka je jen jedna!

 • Martin Pečinka napsal:

  hmm tak to by bylo o jednoho účastníka míň :-))

 • Pavel Holásek napsal:

  Bude, bude … tak asi ve svaťáku 🙂

 • Martin Pečinka napsal:

  Doufám, že výročka bude mít grády :-)) .. už aby to bylo :-))

 • Honza Pokorný napsal:

  Moc hezký fotky! Dvojnásob mě mrzí, že jsem na ukončovačku sezony nemohl přijet, tak to snad napravíme na výročce 🙂

 • Honza Pokorný napsal:

  Jenda je válec, černýma šmiknout Kotvu, to teda smekám. A těší mne, že nám zase v Ústí vyrůstá pořádný talent, kterého mohou podpořit i další kluci! Teď se těším na okomentovanou partii 🙂
  Jinak myslím, že béčko splnilo předsezónní cíle, akorát si zbytečně zavařilo porážkou s děckama z Polabin.
  Zbývá zakončit povedenou sezonu družstev v neděli s céčkem v Jablonném. Jsem zvědav, jakej kotel tam zas, jako obvykle, dostanem 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *