Šachový klub Ústí nad Orlicí

V II. lize – držet se a nespadnout

Závěr sezóny

Poslední kolo pralesní soutěže jsme tentokrát odehráli v žamberecké sokolovně. Dojeli jsme přesně na devátou, sotva jsme se usadili a partie zahájili, tak Vojta již tradičně končil a matil.

Já jsem si rozhodla dát pauzu od maturitního učení, ale Aljechinka se mi moc nepovedla, místo abych získávala figuru, se mi pozice úplně rozpadla. Naštěstí to tolik nevadilo, protože Martin už disponoval střelcem navíc.

Jirka si nezkazil statistiku letošní sezóny a přidal další bod, koncovku také se střelcem víc s přehledem vyhrál, než si postavil druhou dámu, soupeř se vzdal. Vítkovi protihráč dlouho nechtěl vzít půlku, naštěstí nakonec moudře ustoupil a my vyrazili domů s vítězstvím 3,5-1,5.

A jak probíhala celá sezóna? První půlka se nám neobyčejně vydařila, na chvíli jsme dokonce o místo předehnali naše céčko, které po dnešním vítězství v Kunvaldu může slavit postup.

Hlavními oporami se stali Vojta s Vítkem, kteří vynechali pouze jednou. Osm zápasů odehrál také Jirka, který získal skvělých 7 bodů (2 remízy)! Našemu hlavnímu řidiči – Martinovi se snad konečně podaří dosáhnout na druhou výkonnostní třídu s 4,5 body ze 7. Kuba nám také pomohl hlavně jako řidič (2,5/3). Já jsem v druhé půlce sezóny dávala přednost florbalu, což bylo znát, 4/7 není výsledek, se kterým bych mohla být spokojená, když jsem v prosinci měla 3 ze 4.

Ostatní nastoupili v případě velkého problému s docházkou, všem děkuji za odehrání sezóny a nakonec nám patří krásné sedmé místo.

One thought on “Závěr sezóny

  • kylar napsal:

    gratuluji decku k nekterym opravdu skvelym vysledkum a zaroven dekuji spoluhracum z cecka za super sezonu s postupem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *