Šachový klub Ústí nad Orlicí

Reportáž Kouty nad Desnou 2020

Ediční poznámka: tenhle text napsala Verunka už dávno, jen  se nějak neměla k jeho publikování. Protože za pár dní začíná Liberec, který asi přinese nové reportáže, honem opomenutí napravujeme, dokud je text ještě trochu aktuální. 😉 P. H.

Jak se asi stalo tradicí, i letos jsme vyrazili na Mistrovství České republiky mládeže, pořádané od 7. do 14. března. Do Koutů nad Desnou jsme jeli v následující sestavě: Kateřina Šimáčková (jako rozhodčí a zodpovědný doprovod výpravy čekala na místě), Dominika Šmajzrová (D14), Soňa Leksová (D16), Adam Tran a Veronika Holásková (oba Národní Open).

Po příjezdu před námi byl jasný program: ubytovat se, dojít na oběd a odpoledne nezapomenout na první kolo. Ve volném čase jsme rychle ukázali Adamovi hotelový komplex.

Samotné partie jsem většinou nestíhala sledovat, na holky jsem koukala na onlinech, ale Adam se nedostal na přenos ani jednou.
Dařilo se nám různě, a určitě stojí za to si přehrát partie Soni, které se sice moc nevedlo, ale ukázky jsou to krásné. Bohužel dobré útoky byly vyvráceny či nebyly dostačující. 4/7, sedmé místo
Domča by hrála skvěle, jen kdyby nepřehlížela jednoduchou taktiku a figury. 3/7, dvacáté druhé místo
Adam ukázal, že dokáže hrát dobře i proti lepším soupeřům, avšak sem tam ztratil figuru či pěšce a výsledky byly jasné. 4/7, třicáté první místo
Já sama hrála rychle a na útok. Jen ve dvou partiích se silnějšími hráči jsem se nesoustředila, jednotažec ve druhém kole mi byl dostatečným trestem. 5/7, desáté místo

Ve volném čase jsme trávili čas na pokojích u elektroniky, párkrát jsme vyrazili na procházku do nezvykle teplého horského počasí (za týden pršelo snad jen třikrát, jinak bylo sluníčko).

Turnaj skončil předčasně kvůli vyhláškám vlády. Ačkoliv u té první o omezení počtu osob na 100 se to zvládlo, druhá vyhláška ze čtvrtka už oznamovala definitivní konec, protože vejít přes 300 hráčů do menších místností bylo nemožné. Čekalo se tedy jen na rozhodnutí, zda udělat výjimku nebo si sbalíme zavazadla s možností dřívějšího odjezdu.

Z mého pohledu vydařená akce, ačkoliv ostatním by se další dvě kola hodila na lepší výsledky. I tak jsme si týden určitě užili a zprávy o pandemii nás moc nerušily 🙂


One thought on “Reportáž Kouty nad Desnou 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *