Šachový klub Ústí nad Orlicí

Bylo jich pět

MČR juniorů v rapid šachu, Česká Třebová, 19. – 20. 9. 2020

Tohle je soutěž, které se většinou neúčastníme, ale když je to za rohem, byla by škoda zůstat mimo. Bohužel z různých důvodů odpadla zhruba polovina našich přihlášených, zůstala pětice ve složení Vojta Holásek, Verča Šmajzrová, Soňa Leksová, Michal Píše a Tomáš Macan. První čtyři zároveň tvoří družstvo (výsledky jednotlivců se prostě sečtou).

Hraje se jediný turnaj v sále školy na Skalce, rozhodčími jsou naši – Katka Šimáčková, Martin Šmajzr a David Kameník.

Průběžné výsledky sledujte na chess-results, onliny ze dvaceti šachovnic na livechesscloud. Detaily možná napíšou jiní, já tam nejsem (diváci musí být mimo sál).

5 thoughts on “Bylo jich pět

 • Martin Šmajzr napsal:

  Co naše sleduji, tak Verča hraje určitě zatím nejlépe, ale (tradičně) bojuje s časem, hra na pár vteřinách ji stála i partii 6. kola. Vojta naopak hraje extrémně rychle a zatím si nedá říci, ten umí zahrát mnohem lépe. Soňa a Michal střídají lepší okamžiky s horšími a Tomáš to má v dané konkurenci hodně těžké, pro něj to je hlavně cenná zkušenost.

  Celkově se určitě nedívejte na ELA hráčů, resp. je dobré si případně najít jejich klasické ELO, naprostá většina hráčů má rapid ELO hodně výrazně podhodnoceno.

  • Martin Šmajzr napsal:

   Tak závěr bohužel nic moc, Verče poslední den moc nevyšel, černými se jí zahájení vůbec nepovedla, což ji stálo medaili. Na 4,5 b. se sice dostal Vojta, pomocné hodnocení ale celkem vypovídá, a to ještě dokázal v 8. kole díky velkému přispění soupeře vyhrát koncovku věž proti dámě :-). Soňa (4b) i Michal (3,5) o svých rezervách taky určitě ví. Tomáš si aspoň v posledním kole trochu vylepšil bilanci.

   Celkově bych řekl, že je jednak potřeba vylepšit rozehrávání partií, hlavně černými, a hospodaření s časem (v obou směrech). A taktický propočet je už evergreen :-).

   • Pavel Holásek napsal:

    Vojta vyhrál V x D v sedmém, ale to je jedno. Podle toho, co říká, byl jeho problém hlavně včera a šlo o nervy – neschopnost uklidnit se a srovnat se s časovým tempem zároveň dlouhým i krátkým.

    Verča hraje opravdové šachy, byť je v rapidu nezvládne, ostatní se před sezónou rozehráli a ostuda to nebyla, Tomáš M. zaslouží pochvalu, musel tam být jeden z nejmladších.

    Já zatím dělám s Tomášem na zahradě diagramy. Potřebujeme to oba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *