Šachový klub Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí C – Lanškroun B 6-2

K prvnímu utkání v roce 11  se utkalo domácí družstvo  Ústí nad Orlicí C s nelítostným a dlouholetým sokem z LA.   Pro neznalé, nejedná se o družstvo z Los Angeles, ale z nedalekého Lanškrouna.  Domácí tým nastoupil skoro kompletní.  Vzadu ale byla markantní díra, chyběl totiž Kylar.  Jako náhrada byl pozván ke svému druhému mistrovskému utkání v KP II této sezony Kapoun.

Utkání bylo zahájeno v poklidném tempu.  Žádné velké divočiny, až na domácí přípravu  Petra Jániše, který bojoval na šachovnici č. 3 s nejmladším hráčem Lanškrouna. Krátkým.

Nyní k vývoji utkání. Letmým pohledem.  1 deska   „tradiční sušárna se stálým tlakem“ Jendy Mareše proti Solilovi.  Na druhé šachovnici se utkali zaměstnanci závodu RIETER Pan Šilar zjevně pohybově handicapován pádem na kluzkém chodníku  volil bezpečnější styl hry a po výměnách skoro všech figurek   z toho byla v 15 tahu remis ½ – ½.   Pak se dlouho nic nedělo. Na třetí desce avizovaná „divočina“ – domácí příprava Petra Jániše.  4 deska Smola soustavně odmítá remízy od Šéby.  Na páté plel 100 procentní domácí Tomáš Kodytek proti  Stadovi  Pallů.  Šestá   Bohouš Glembek  v pohodě hrající se zavřenou svojí věží na sedmé řadě.  Sedmá deska  Taslar s pikem víc mlžil a držel soupeře ve vazbách a hrozbách.   Osmá deska Vítek tlačí  po vytvořených slabinách.

Mareš Jan – Solil Roman 1-0.   Jenda se mne ve čtvrtek ptal  jestli má Solila usušit a  zkusit půl. To mu bylo jednoznačně zakázáno, s tím, že má soupeře řádně svou hrou osolit.  Jen mne trochu mrazilo v momentě, kdy měl něco kolem 40 sekund a vymýšlel rozhodující tah.

Teď nevím přesné pořadí tahů, ale myslím , že to bylo  Jxd7+  S+d7, Vxd7 Vf5, Vg7+ Kh8, Dd7 Dxd7, Vxd7 Vcd8, Jh4 Jxb2, Jxf5 Jxd1   další tahy si snad najdete sami.

Šilar Ladislav  – Kameník  David ½ .  Popisováno výše.

Jániš Petr– Krátký Josef   0-1  – domácí příprava. Hra podle mého gusta, divočina pěkná, jen mi nějak unikla pointa bílého. Počkám si na zveřejněný rozbor.  Je vidět že se Petr soupeřů nebojí a experimentuje.

Šebrle Jaroslav – Smola Jan  – ½  . Honza tak dlouho omítal remízu s pikem víc až ho ztratil a za remis dal.   Škoda že neviděl několik momentů, kdy se dalo v partii velice rychle rozhodnout.  Těsně před koncem to vypadalo asi takhle.

Z prvních 4 desek 2-2  to by šlo.  Elo měli lepší J  A to máme v záloze ještě 4 výsledkově lepší desky

Kodýtek Tomáš – Palla Stanislav   1-0. Pro mne nervy drásající   koncovka  stejnopolných střelců .   „Boj“ o postup pika na G4 byl pro přihlížejí dosti traumatizující.  Kdo postavil na G4 nemohl prohrát. Naštěstí postavil na G4 náš hráč.  A vyhrál.  Diagram zachycuje průlom po A sloupci.

Pauketr Ivo – Glemberk Bohumír 0-1 Bohouš vyčkával co na to soupeř.   Kdykoliv jsem se podíval na jeho partii tak hrál prakticky celou partii bez věže, neboť mu stála na h7. V momentě kdy ji rozehrál hned se na to dalo koukat.  Když se chýlilo k časovce  Bohouš hlásí.  Čas. Soupeř se zamyslel více než bylo zdrávo.

Taslar Karel – Křivohlávek Josef.  1-0  . Až se naučím hrát šachy tak bych je chtěl hrát jako Karel. Tvrdošíjně odmítal dát soupeři vidličku s minimem rizika a když získal pěšce, tak sï nechal vzít figuru.  To ho dost nakoplo a začal tím jedním pikem navíc pochodovat, až na konec a postavil si druhou dámu.   Dvě dámy  a hrát vážnou partii, jsem ještě neviděl.  Co naplat. Pan Křivohlávek je tvrdý bojovníka před utkáním byl nejlépe hrající hráč hostí. Pozice asi takhle

Lapáček Luboš – Kapoun Vít 0-1 K prvnímu utkání nastoupil za hosty pan Lapáček. Vítek Kapoun zatlačil a po zisku figury vynutil  další výměny a zůstala mu věž navíc. Soupeř vzdal  Před koncem asi takhle

Od páté do osmé desky jsme soupeřům nedali dle výsledku šanci. 4-0 hovoří za vše.  Na druhou stranu nám to soupeři dovolili sami.   Celkový výsledek 6-2 je krutý, ale počítá se.  Družstvo C udrželo neporanitelnost a ještě vede svoji soutěž.    No ono nám taky nic jiného nezbývá, když Béčko hraje nějak bez  efektu.  Představa, že by spadlo B a C nepostoupilo je dosti blbá. Tři družstva v jeden termín jsou nepotřebná.    Takže  Béčko do toho ať máme klid.2 thoughts on “Ústí nad Orlicí C – Lanškroun B 6-2

  • Pepa napsal:

    Pěkně napsané, nejlepší je stejně Jedno osol to :D, a k té mé partii divočina to byla, ale takové pozice jsou prostě nejlepší !!

  • Pokyn napsal:

    Prej Béčko do toho?!
    No chystáme se nadechnout, ale faktem je, že v KP se aktuální sezonu nedýchá zrovna lehko 🙂 Takže se preventivně radši snažte dál, kdyby náhodou…
    PS: Nejbizardnější je představa: A sestoupí, B udrží, C postoupí 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *