Šachový klub Ústí nad Orlicí

Reportování po dlouhé době

Po dlouhé době zkouším zase trochu reportovat z prvního zápasu nové sezony. Nemám básnické, tedy vlastně novinářské střevo, tak budu stručnější, ale pořád snad lepší něco než nic.

Po celkem hladkém skládání původně plánované sestavy (snad to tímto nezakřiknu do budoucna) jsem poskládal tým na první zápas proti prvnímu ze tří Kunvaldů, které máme ve skupině a hned za sebou na začátku. Po několika letech se opět střetáváme s nimi. Na začátku malé trable s hodinami, jinak velký dík za přípravu Honzovi Pokornému.

Co se týče zápasu, tak z toho, co jsem stačil sledovat, tak pěkně bojovali oba mladí – Tomáš Macan a Marian Pokorný. Marianovi se nakonec zkušený soupeř dostal věžemi za blok pěšců uprostřed šachovnice. Naopak Tomáš dokázal vyhrát koncovku se střelcem a pěšci proti početnější armádě pěšců, které ale šlo postupně posbírat. Mezitím ještě stihl vyhrát Martin Dudla. A od Matěje Kobra se následně začal ozývat soupeř, že tam leccos přehlédl a jak se to mohlo stát apod:). Já jsem nakonec zremizoval také trochu zablokovanou pozici.

Výsledných 3,5:1,5 je podle mne pěkný základ do dalšího souboje s dalším Kunvaldem, tentokrát u nich, ale jak jsem byl upozorněn, tak naše cesty povedou do Klášterce nad Orlicí, tam jsem ještě za celou dobu, co tu hraju, ještě nebyl:) Gratuluji vítězům, děkuji všem za účast a příště se těším. Snad mi přes množství práce a starostí zůstane i elán na reportování v této sezoně i nadále.

One thought on “Reportování po dlouhé době

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *