Šachový klub Ústí nad Orlicí

Mládí vpřed

Dnešní zápas nás zavál tam, kde jsem ještě nehrál (a nevím, kdo ano), a to do Klášterce nad Orlicí, kde hraje Kunvald B. Po pohledu na soupisku soupeře jsem po delší době vzal cíleně ne jen jednoho hráče ze spodní, nejmladší části soupisky, především až tak ne z nouze, ale aby si zahráli a to pokud možno se sobě rovnými. A oni zahráli skvěle. Ale popořádku.

Vlastně žádná změna:) Protože první skončili Saša a následně Marian, kteří se “předháněli”, o kolik materiálu budou mít víc než soupeř. Přeci jen lehčí to měla Saša, těžší Marian, ale skórovali naplno oba. To jsem ještě celkem pilně sledoval, pak už to kvůli mé partii moc nešlo. Gól, tedy vlastně výhru, zahlásil pak Matěj Kobr a mohl jet domů. Naopak pan Smola soupeři podlehl a já jsem na tom také nebyl vůbec dobře. Zkusil jsem ještě dohnat partii s mínus 2 piky a podtlakem D+V soupeře proti mé D+V do remízy neustálým šachováním soupeřova krále a zahnáním ho na místa, kde by byl ve věčném šachu nebo opakování pozice (a Fritz ukázal, že to opravdu šlo), ale nehrál jsem správně a nakonec také podlehl.

Celkové skore 3:2 je podle mne v pohodě. A jestli nebude potřeba, abychom hráli cíleně na vítězství ve skupině, tak si během sezony určitě, a předpokládám, že i leckdy ne jen jednou, zahrají hlavně proti sobě rovným i ostatní mladí, aby se zacvičili v zápasové praxi.

Děkuji všem za spolupráci, gratuluji hráčům k jejich výhrám a uvidíme se za 14 dní proti třetímu z Kunvaldů, tentokrát zase v Ústí.

6 thoughts on “Mládí vpřed

 • Pavel Holásek napsal:

  Aktuálně z céčka: porazili (jsme) Moravskou Třebovou 5,5:2,5 bez prohry, výhry Volf, Jirka Píše, Glembek.

 • Martin Dudla napsal:

  Saša mohla ve 32. tahu po blundru lehce prohrát. Soupeřka místo šachu na poslední řadu si radši vzala pěšce.

  • Honza Pokorný napsal:

   Mladí musí kontrolovat hrozby, zas a znova. Marian měl v jinak výborně hrané partii jeden moment, kdy mohl soupeř mezitahem získat figuru nebo rozhodující útok… ale nebylo to na první pohled patrné, takže si taky jen dobral pěšce zpátky a pak už si nezahrál.
   Jinak tři body od mladých jsou krásný počin, skvěle opět Matěj na první!

   • Pavel Holásek napsal:

    Co myslíte, že jsme dělali ve čtvrtek na kroužku? Koncentraci a profylaxi (kontrolu hrozeb).

    • Martin Dudla napsal:

     Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. Když jsme dneska partii přehrávali, tak prý dvojka je sedmička a já neumím číst. Takže hrozba byla kryta a žádný blundr nebyl.

     • Honza Pokorný napsal:

      Že neumím číst, řeším při rekonstrukci klukových partiářů taky celkem často 🙂 Tentokrát ale všechna čest – bez chybičky. Takže v partii byl skutečně jeden/jediný slabší moment, jinak soupeře přehrál. A drobné chyby se obvykle v pralese stejně netrestají 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *