Šachový klub Ústí nad Orlicí

Třebovské oživení, ústecká jízda

Českotřebovská blesková liga, 1. turnaj, 28. 1. 2020

Česká Třebová patří k tradičním šachovým městům. Ani sám nevím, kdo všechno od nás tam má kořeny, ze současného kádru určitě Martin Šmajzr a Zdeněk Šimek, v nedávné době za nás hrávali Hurťák, Zeiny, Honza Šimek, určitě i další. V nedávné paměti jsou openy, které jsme pořádali nejdřív v Ústí, pak právě ve Třebové. Gympl vozil medaile z republikových přeborů škol …

Jenže pak oddíl postihl útlum, taktak stavěli osmičlenné družstvo, kontinuita mládeže se přervala, Soňa a Adam díky tomu začali hrát u nás, se Třebovou to vypadalo nevesele.

Letos je ale všechno jinak, díky nadšení Iva Praxe a jeho spolupracovníků jde Třebová zase nahoru. Mají pěkný nový web, uspořádali rapid na Kozlově, obnovili činnost mládeže (to vlastně už dřív), v KPIIV postavili tým, který byl horkým kandidátem na postup, a teď zahájili sérii blicáků.

Prostředí pivnice v pivovaru Faltus jim můžeme jen závidět, prostorný salónek jsme měli jen pro sebe, obsluha příjemná, nápojový lístek skvělý. Na turnaji se sešlo krásných 20 hráčů nejrůznější výkonnosti, to jsme v Ústí nezažili už roky. Přispěli jsme k tomu silně i my, když nás tam hrálo hned 7, to je víc, než na mnoha turnajích naší bleskové ligy :-).

Výsledky jsou na chess-results. Turnajem prošel systémem start – cíl Ivo Prax, nikdo z nás ho nedokázal zastavit. Pak se seřadilo hned pět našich, mlátili jsme se mezi sebou, přesto jsme ještě stačili předběhnout Lukáše Hurta. Cenu pro nejlepšího juniora pak získala Soňa Leksová.

Úžasné ceny, já jsem bral na druhém místě Morgana, a to ještě budou další ceny v konečném součtu celé ligy.

Pěkná reportáž na webu pořadatele obsahuje i odkaz na fotky. Já sem dávám jednu na ochutnávku, autorem je Pokyn.

Jinak naše blesková liga pokračuje ve čtvrtek 6. 2. v 17.30 v jídelně ZŠ Bratří Čapků (vchod proti vchodu do krytého bazénu). Ovšem bez cen, zato startovné 20 Kč. Tempo 3+2.

2 thoughts on “Třebovské oživení, ústecká jízda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *