Šachový klub Ústí nad Orlicí

Wijk 2023 2. kolo

Moc si na ty reportáže nezvykejte, čeká mě klasifikační týden. Ale jak bych mohl nekomentovat dnešní Giriho klenot?

2 thoughts on “Wijk 2023 2. kolo

 • Pavel Holásek napsal:

  V béčku měl Donchenko s Adhibanem pěknou převahu dvou jezdců proti dvojici střelců :-), ale nakonec nic z toho. Tabatabaei jako nasazená jednička zatím úplně nepřesvědčuje, dnes bílými se Supim proti sicilce nic nepředvedl a byl rád za půlku v koncovce 3 proti 4 na jednom křídle (s těžkými figurami). Z Pecháče se stává specialista na zahájení 19. století, dnes čelil Evansovu gambitu v podání Beerdsena, trpěl s králem v centru a za půlku může být hodně rád. Roebersová hraje hodně sympaticky, navzdory nízkému ratingu je vidět, dnes to černými rozbalila na Warmerdama a ten může být za půlku taky rád (ještě teda hrajou).

  Rezultáty byly hned tři, ale spíš po chybách. Mishra se s Ivicem dostal pod tlak těžkých figur, který při první srážce neustál. Yilmaz sehrál proti L´Amimu Najdorfa dost riskantně, ale bílý se v nerovnováze neorientoval a při jeho odkopaném králi v centru pak černé figury řádily. A Vaishali(ová) musela se Sindarovem i po výměně dam řešit drobnou taktiku, což se jí nepovedlo a ve věžovce byla tou slabší stranou.

 • Pavel Holásek napsal:

  Třetí kolo zas tak extra nebylo. Carlsen s Dingem to dotahali do půlky sotva v rapidovém tempu. Moc se nesnažili ani Maghsoodloo a Giri, ty italky jsou nuda. Gukesh s Abdusattorovem předvedli mnohem zajímavější boj na olympiádě, kde Gukesh útočil tak dlouho, až to jednotahově zazdil; dnes jen měnili, až vyměnili. A Rapport se Soem sice předvedli netypovou asymetrii, ale ani oni to nijak nehrotili.

  Erigaisi s Aronjanem to mohli taky dávno zapůlit, ale tam je to jiná, Aronjan se pokouší dost úspěšně dokazovat převahu střelce nad jezdcem. Praggnanandhaa se pokoušel realizovat pěšce s Keymerem, ale nestejnopoláci mu to moc neumožňovali.

  A tak nejzajímavější boj předvedl Caruana s van Foreestem, aspoň něco můžu rozebírat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *